Wyłącznik nożny do wiertarki stołowej

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 


       Nie wierzyłem, że na jakość wiercenia ma rzeczywiście znaczny wpływ, nie tylko wiertło, jego jakość, ale oraz wiertarka, a konkretniej technika wiercenia. Chodzi mi o to czy robimy to z ręki czy na wiertarce stołowej. Ale od początku.
Chciałem wywiercić naokoło 362 otworów o średnicy 3,6 mm w blasze stalowej 2,5mm grubości. Na początku zacząłem wiercić z ręki, ale po ponownym zniszczonym wiertle począłem się zastanawiać nad usprawnieniem sobie produkcji. W sklepie mam: DEDRA Wiertarka stołowa DED7707 -350W i jeszcze parę innych, ale, że ta jest najtańsza a ja potrzebowałem wiercić małym wiertłem to wybrałem tą.

       Na wiertarkach stołowych da się wiercić z niewielką prędkością, ale za to z dosyć dużym posuwem i ciągle ten posuw jest w jednym kierunku. Zaowocowało to tym,że pojedyńczym wiertłem zrobiłem około 351 otworów bez ostrzenia! Jak wierciłem to miałem odczucie, że wiertło się wciska w blachę i wchodzi jak w masło, jak dla mnie odkrycie? Takie wiercenie ma wprawdzie ograniczenia, bo nie weźmiemy wiertarki stołowej na działkę i nie wywiercimy otworu w słupku ogrodzeniowym:).
Czyli wiertarki ręczne są mobilne można je wszędzie wykorzystać, pod warunkiem, że posiadamy pedłużacz i prąd. Ale wiercenie wiąże się z większym zużyciem wierteł. Więc wiertarka stołowa do zakładu, a wiertarka ręczna do pozostałych prac.
Po pewnym czasie:

       Tak się zdarzyło, że musiałem wywiercić około 2433 otworów w blaszce 1,3mm wiertełkiem 2mm. Uruchamianie i wyłączanie wiertarki zamontowanym oryginalnie wyłącznikiem to makabra, szczególnie jak jest mrozik, ta plastykowa klapa robi się potwornie twarda. Jak się wierci parę otworów to nie ma znaczenia, ale jak trzeba precyzyjnie wywiercić kilka tysięcy to pojawia się kłopot. Dobrym wyjściem jest wyłącznik przy nodze.
Postanowiłem sam zrobić takie coś, za nieduże pieniądze.
Kupiłem włącznik do dzwonka domowego, jakaś solidna deska jako baza, dwie małe: jakaś podpórka pod obcas} druga pod palce, żeby kulas nie wisiała w powietrzu. I troczkę skóry na sam wyłącznik, kawałek przewodu wtyczka i gniazdko. A i ponieważ styki są delikatne to nie można tego wynalazku zastosować do mocnych wiertarek stołowych, moja wiertarka stołowa Dedra DED7707 ma 350W więc nie ma kłopotu.

Wyłącznik jest rewelacyjny w użyciu, i bezpieczny, w dowolnej chwili można go wyłączyć. Wczoraj trochę wierciłem i nadal działa. Po zmontowaniu tak wygląda:

 

Odsłony: 2027
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>