Wykrywacz przewodów D-Tect Bosch

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

       Wykrywacze przewodów to narzędzia do określania pozycji instalacji elektrycznej, instalacji wodnej, profili metalowych i innych znajdujących się w ścianach. Nikogo nie powinno się tłumaczyć, że w trakcie wiercenia otworów w ścianie na niewielkiej głębokości pod kołki rozporowe, czy w ciągu wiercenia otworów przebiciowych, nie jest przyjemnie jak wiertło SDS max 25 mm przewierci nam wiązkę kabli lub uszkodzi rurę z wodą.


       Urządzenia do lokalizacji inaczej wykrywacze do przewodów pogrupować można na zwykłe wykorzystujące układy indukcyjne np. Bosch GMS 120 i zależnie, od jakości i ceny otrzymujemy produkt lepszej lub gorszej klasy. Oraz bardziej nowoczesne oparte o fale radiowe i detektory tych fal D-Tect 150 lub D-Tect 120, takie narzędzia są przez to w wyższym stopniu precyzyjne.
W przypadku wykrywaczy indukcyjnych należy się nauczyć jak działa narzędzie, ważne jest, aby ściana była sucha, pozbawiona zanieczyszczeń typu tlenki żelaza. Na niepoprawne pomiary może mieć wpływ elektryczność statyczna powierzchni, można ją nieco wyrównać dotykając na chwilę dłonią w bezpośrednim pobliżu miernika by rozładować napięcie statyczne. Podobne zakłócenia mogą powodować powierzchnie płytek ceramicznych lub tapet przewodzących prąd, bliskość stacji nadawczych, radarów samolotowych i innych, masztów lub kuchenek mikrofalowych. Pomiar może być również zakłócony przez otoczenie przyrządów, które wytwarzają silne pola magnetyczne i elektromagnetyczne.
       Wykrywacz przewodów D-Tect 120 sprawdza obszar w zakresie pomiarowym czujnika radarowego. Odkryte zostają wszystkie obiekty do 6 cm pod pow., które są wytworzone z materiału innego niż mur. Detektor ma 3 funkcje pracy. Główna – tryb uniwersalny do większości ścian w budownictwie. Lokalizowane są elementy metalowe, rury z tworzyw sztucznych z wodą (lokalizację rur z tworzywa bez wody umożliwia detektor D-Tect 150), przewody elektryczne i kable. Puste przestrzenie w ścianie o średnicy mniejszej niż 2-3 cm nie zostaną wykryte.
Drugi tryb pracy to Beton. To coś dla tych, co wiercą lub tną tarczami diamentowymi w betonie zbrojonym lub litym zagęszczonym betonie, maksymalna głębokość w tym trybie to 12 cm.
Trzeci tryb to konstrukcje prefabrykowane typu ściany gipsowo kartonowe, drewniane. W tej opcji D-Tect 120 Bosch wykrywa elementy drewniane, profile metalowe, przewody elektryczne, rury z tworzywa sztucznego wypełnione wodą, maksymalna głębokość to 6 cm.
       Dodatkowo miernik umożliwia precyzyjne lokalizowanie, co zostaje wyświetlone w formie strzałek kierunkowych. Jesteśmy wtedy informowani, z której strony jest środek zlokalizowanego elementu. Narzędzie ma dwa źródła zasilania, bateryjny 4* AA lub na akumulator Bosch 10,8V.

Odsłony: 1640
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>