Flash Hot

Niwelator dwuspadkowy NL 310

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Witam.
     W naszym sklepie przetestowaliśmy niwelator laserowy NL 310 firmy Nivel System. To, co nas zaskoczyło to, niezła Co to jest klasa IP 64. Początkowa cyfra mówi nam o całkowitym zabezpieczeniu niwelatora przed kurzem, druga cyfra 4 oznajmia, że sprzęt jest wytrzymałe na krople wody lecące pod dowolnym kątem. W praktyce oznacza to deszcz i wiatr. Czyli jak zaskoczy nas burza w trakcie pomiaru to niwelator wytrzyma.
     W kuferku standardowo jest to, co potrzeba, odbiornik albo czujnik, ładowarka do akumulatorów i wymienny system zasilania na baterie alkaliczne. Do tego czerwone okulary, pilot, statyw i 5-cio metrowa łata. Zasięg nie jest oszałamiający, bo tylko 250 metrów, czyli 500 jak postawimy go w środku działki. No i pracuje w 2 płaszczyznach, czyli można niwelator laserowy wykorzystać do prac w środku budynków – ścianki działowe i takie tam inne.
     Nie licząc typowych funkcji niwelator laserowy nl 310 ma możliwość wyznaczania spadków w dwóch płaszczyznach. Y i X. Wszystko widać na panelu. Obręb spadków to +10, -10 stopni, czyli można wyznaczyć spadek do 20 stopni. W praktyce takich spadków pewnie się nie stosuje, np. przy budowie wjazdów pod mosty max. to 5 stopni, bo tiry by w zimie nie podjechały.
Jeśli ktoś po zakupie miał problemy z pomiarem to można wziąć wcześniej nasz nr. telefonu i dzwonić, wszystko wyjaśnimy, przynajmniej się postaramy.

W roku 2017 modele Nl zostały wycofane a na ich miejsze Nivelsystem wprowadził nowe z ulepszoną funkcjonalnością. i Tak opisywany wyżej model został zamienionyteraz jest laser NL 311, dodano jedynkę z tyłu - 
Pozdrawiam

Odsłony: 1507

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sklep internetowy narzędzia warsztatowe