Zmiana dostawcy sprayów geodezyjnych

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Witam.

Nic nie trwa wieczie. Przez długi okres sprzedawaliśmy farby geodezyjne motipowskie, w bieżącym roku firma oznajmiła zmianę logistyczną i przeniosła skład główny gdzieś do Niemiec. Spowodowało to, że znacznie wzrosły ceny dostaw i produktu i rozpoczęlibyśmy szukać nowego producenta, udało się dotrzeć do znanej i docenianą przez drogowców firmę Soppec.

Co to jest spray geodezyjny? Albo inaczej nazywany farbą do znakowania dróg, jest to farba o niewielkiej zawartości lakieru ale bardzo dużej zawartości pigmentu. W przypadku farb dla geodetów są to kolory pomarańczowe, żółte, czasami zielone i wszystkie fluorescencyjne. Muszą być dobrze widoczne i utrzymywać się na asfalcie nie dłużej niż 12 miesięcy, ale nie krócej niż 2-3 miesiące. Bo tyle teoretycznie potrzeba do wykonania remontu itd.

Abstrahując od tego konstrukcja puszki pozwala na pracę zaworem w dół, a nie tak jak w przypadku normalnych sprayów zaworem do góry. Powód jest prosty: stojący geodeta oznacza jezdnię lub ziemię a więc kierunek przepływu farby jest pionowy od góry w dół. Do tego sama głowica i ochrona zaworu jest tak wykonana, żeby można go było wepchnąć do samochodu, skrzynki czy na pakę i nie uszkodzić zaworu. Jest on po prostu chroniony przez osłonkę w kolorze farby.

Wracając do tematu nowa firma Soppec produkuje dwa rodzaje sprayów:
Pierwszy o dużej zawartości lakieru i tym samym znacznej wytrzymałości - około 12 miesięcy na drodze. I o niskiej zawartości lakieru - trzyma się do 3 miesięcy.

My zdecydowaliśmy się na tą pierwszą, o nazwie spray FLUO TP - . Powód jest banalny odbiorca nie wie i nie jest w stanie przewidzieć jak długo będzie musiała ona pozostać zauważalna. Efektywniej więc wyposażyć się w 12 miesięczną droższą i mieć pełne przekonanie, że przy przedłużającym się remoncie nie zniknie z drogi:)
Farby pakowane są po 12 sztuk w kartonie ale naturalnie sprzedajemy je na sztuki. Na razie mamy pomarańczową i żółtą.
Pozdrawiam

Odsłony: 98
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>