Artykuły ścierne część 3

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Kolejny rozdział będzie dotyczył wybranych produktów i zastosowanych technologii.

     Optymalny system produkcji gwarantuje idealną obróbkę powierzchni. Dzięki innowacyjnym technologiom fabryki Bosch wykonuje się wyroby spełniające wysokie wymagania użytkowników z całego świata. Nadzwyczajna technologia łączenia (chroniona prawnie) gwarantuje stałą i wysoką jakość taśm szlifierskich oraz doskonałą jakość obróbki powierzchni. Konfekcjonowanie i łączenie taśm to nadzwyczaj ważne elementy konstrukcji taśmy szlifierskiej, zatem połączenia taśm muszą być dobrane w zależności od zastosowań taśmy oraz specyfice konkretnego produktu. Technologia łączenia taśmy firmy Bosch zapewnia:

  • Brak śladów spowodowanych nierównością łączenia
  • Bardzo precyzyjny przesuw taśmy, bez pozostawiania śladów kleju
  • Specjalne dopasowanie do zastosowań łączenia taśm
  • Wysoką stabilność i wytrzymałość na zerwanie gwarantują długą żywotność

Wyjątkowy proces sztancowania matrycowego to najnowocześniejsza technika produkcji pozwalająca na uzyskanie dokładnie przyciętych krawędzi tarcz szlifierskich, oraz perfekcyjnych otworów o niezmiernie wysokiej jakości. Zaletami tego procesu technologicznego są:

  • Brak wad jakościowych (kruszące się ziarna, źle wykrojone otwory)
  • Czyste i idealnie gładkie otwory, zapewniające większą efektywność systemu odsysania pyłu
  • Brak wyruszania się ziarna, co zapobiega zarysowania szlifowanej powierzchni

      W celu zapobiegania samorzutnemu wypadaniu ziaren podczas szlifowania w wyniku zmieniania się siły nacisku oraz odkształceniom materiały ścierne sia Abrasives są uszlachetniane w procesie liniowym online Multiflex. Materiały ścierne zyskują dzięki temu wyjątkową elastyczność. Właściwość ta jest wyjątkowo ważna przy papierach ściernych przeznaczonych do szlifowania ręcznego oraz papierach w rolkach.
      Ostatnimi czasy pojawiły się ściernice lamelkowe wykonane z płótna ceramicznego. Właściwości samoostrzące tego ziarna sprawiają że tarcze te przeznaczone są do pracy przemysłowej o dużym natężeniu robót. Nowością jest zastosowanie talerza nośnego wykonanego z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym. Ściernice te mają dużo lepsze właściwości amortyzacyjne, przez co lepiej przylegają do podłoża. Sprowadza się to do mniejszego zużycia i odczuwalnej wydajności.

lamelka płótno ceramiczne

Odsłony: 1679
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>