Narzędzia ścierne Boscha część 1

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Witam
        Firma Bosch ma ponad 130-letnie doświadczenie w opracowywaniu zaawansowanych artykułów ściernych. Przy współpracy z wieloma, wspólnikami m.in. producentami farb i lakierów, analizuje różnorodne potrzeby użytkowników. Wyniki są wykorzystywane w celach badawczych, stanowią one podstawę innowacji artykułów ściernych.
       Od elementów pierwszych aż do finalnego produktu, wszystkie etapy produkcji są planowane w zgodzie z najbardziej zaawansowanymi standardami technologii. Każdy z etapów produkcji idealnie ze sobą współgra, czego efektem są innowacje i optymalizacje procesów produkcyjnych, które pomagają użytkownikowi bez trudu radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego.
      Jakość oraz precyzja artykułów ściernych mają ogromne znaczenie przy obróbce wymagających i drogocennych powierzchni. Każdy z elementów, od podkładu do pokrycia ziarnem jest ważnym składnikiem idealnego wyrobu. Właściwa formuła, wynikająca ze współdziałania wszystkich elementów, ma niezmierny wpływ na rezultat szlifowania. Formuła składa się z czterech elementów, którym w następnym poście poświęcę więcej czasu:


1. Wysokiej, jakości podkład.

Odpowiedni podkład zapewnia lepsze przyleganie, rozciąganie, wyższą odporność na rozerwanie, większą elastyczność i stabilność (na przykład podkłady w których skład wchodzi lateks dają w efekcie nad wyraz stabilne, a jednocześnie elastyczne papiery ścierne do obróbki ręcznej).


2. Równomierne rozprowadzenie spoiwa.

Jednakowe i stałe rozprowadzenie spoiwa bazowego i wierzchniego dzięki wdrożeniu nadzwyczajnej techniki pomiaru. W zależności od przeznaczenia materiału szlifierskiego stosowane są bardziej miękkie i elastyczne, twardsze lub bardziej ciągliwe spoiwa. Rodaje ziaren ściernych dla wnikliwych.


3. Właściwe ziarno szlifierskie i jego równomierne rozprowadzenie.

Do poszczególnych zastosowań stosowane jest ziarno optymalne pod względem wielkość, twardości, ciągliwości i kształtu. W celu otrzymania optymalnej, równomiernej odległości pomiędzy ziarnami, szczególnie nadzorowany jest prces pokrywania ziarnem.


4.Powłoka dodatkowa,

Zapewnia łatwiejsze usuwanie pyłu szlifierskiego z materiału ściernego, zapobiega zatykaniu się przestrzeni między ziarnami.

Część 2 o narzędziach ściernych

Część 3 o narzędziach ściernych

Odsłony: 1793
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>