Flash Hot

Końcówki polerskie Dremel

     Ten asortyment Dremela służy do wygładzania i alternatywnie satynowania powierzchni. Jest to ostatni cykl obróbki powierzchni, nazwany w technice wykańczającym. W zależności od potrzeb, mają użytkownicy do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.
     Pierwsza grupa to gumowe elastyczne końcówki polerskie. Kapitalne do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są wykorzystywane do obróbki końcowej mosiądzu i brązu, stali konstrukcyjnej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie ceramiki, szkła i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają doskonale wszelakie zadziory, grady i polerują rysy. Dlatego że są elastyczne nie pękają i nie kruszą się. Należy tylko zachowywać w pamięci uwagę, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić nagminnie ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.
     Kolejna interesująca grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wytworzony z wełny łowiecek o średniej gęstości. Kapitalny do polerowania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się także do wygładzania twardych typów drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. Końcówki filcowe plus pasta do polerowania i możemy z brzydkiej powierzchni uczynić piękne lustro.


     Następna rodzina to szczotki polerskie. Nie są one dokładnie osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania powierzchni pod wygładzanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi polerować stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wygładzić powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, gradowanie ostrych krawędzi, usuwanie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki z mosiądzu. Nie drapią one nawierzchni, bo są miękkie. Odrębna grupa to szczotki z nierdzewki. Albowiem w swoim składzie nie zawierają siarki to nie powodują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne wykorzystanie szczotek, o którym nadzwyczaj mało się pisze. Jest to fakturowanie drewna, lub jak kto woli postarzanie. Operacje przeprowadza się wzdłuż słojów drewna. Skutek jest wybitnie intrygujący warto spróbować.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sklep internetowy narzędzia warsztatowe