Bity które nie pękają Wiha

Drukuj
Kategoria: Filmy instruktażowe i informacyjne Opublikowano: piątek, 04, listopad 2016 Super User

Materiał tych bitów:to wysokiej jakości stopowa stal narzędziowa, specjalnie hartowana. Płaszcz z przezroczystego, odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego.
Dodatkowo
Plus 4 mm długości. Dodatkowy zasięg, łatwiejsza obsługa wymiany bitów. Budowa dwukomponentowa - powłoka natryskana z tworzywa sztucznego poprawia właściwości skręcania, zwiększa bezpieczeństwo pracy, umożliwia mocowanie w BitBuddy®. Praktyczne oznaczenie laserem w celu łatwej identyfikacji rozmiaru.
Napęd
DIN 3126, ISO 1173, forma C 6,3.
Geometria
Dostosowana indywidualnie do profilu strefa skrętna o maksymalnej długości. Precyzyjnie frezowany profil w celu perfekcyjnego dopasowania i maksymalnej wydajności.
Zastosowanie
Kilkakrotna żywotność w porównaniu z bitami standardowymi 25 mm. Idealnie nadaje się do wydajnych wkrętarek obrotowych i udarowych.

TORX®
TORX® to falisty profil w kształcie gwiazdy z sześcioma zaokrąglonymi krzywkami. TORX® może w porównaniu z klasycznymi profilami wkrętów przenosić wyższy moment skręcający bez uszkodzenia bitów i wkrętów. Uzyskane w ten sposób wydłużenie trwałości narzędzia do wkręcania oraz wkrętu wynika z zastosowania mniejszych sił promieniowych. Dzięki brakowi krawędzi, równoległej formie profilu zabierającego i kąta przyłożenia siły podawane są pod kątem tylko 15 stopni. Działanie karbu przy takiej geometrii jest bardzo małe.

TORX® nie potrzebuje nacisku jak na przykład profil płasko-krzyżowy. Ześlizgnięcie się narzędzia, jak w przypadku profilu płaskiego, nie jest możliwe przy użyciu narzędzia TORX®. Znacznie większe momenty skręcające mogą być przenoszone przy takim samym nakładzie siły.

Uwaga na różnice pomiędzy TORX® a TORX PLUS®: za pomocą narzędzia TORX® można wprawdzie sprawnie przykręcić wkręt TORX PLUS®, jednak ze względu na duży luz prowadzi to do szybkiego zużycia narzędzia i wkrętu.

Do kupienia w sklepie https://domtechniczny24.pl/bity-torx-14.html

 
 

Odsłony: 1493
Blog i poradnik w jednym, duzo przydatnych informacji/a>